KOSZYK PUSTY

HAAS-SOHN

HAAS-SOHN

Ciepło, które widać

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. (sp. z o. o.) powstała w 1995 roku poprzez połączenie Firmy Rukov z miasta Rumburk oraz austriackiej spółki Reischl GmbH. Celem spółki jest produkowanie produktów wysokiej jakości za korzystne ceny a przede wszystkim satysfakcja klientów. Regularne i duże inwestycje w unowocześnienie technologii oraz wysokiej jakości serwis produktów własnych stanowią dowody realizowania wytyczonych celów.

HAAS+SOHN Rukov s.r.o. to jedna z najbardziej znaczących firm w powiecie Děčín. Aktualnie zatrudnia ok. 200 pracowników. Firma jest sponsorem wielu imprez towarzyskich oraz sportowych, szczególnie w dziedzinie jachtingu, gdzie wspieramy czeską drużynę olimpijską. Sponsorujemy także imprezy i instytucje dobroczynne i charytatywne w naszym regionie.

Firma specjalizuje się w produkcji i sprzedaży pieców kominkowych, pieców kominkowych z wymiennikiem, wkładów kominkowych, a od niedawna również pieców kominkowych wraz z zespołem wodnym. Produkujemy również piece zasilane granulami i pelletami, których używa się w coraz większym stopniu. Są one bardzo popularne przede wszystkim w krajach zachodnioeuropejskich. Oferujemy równocześnie akcesoria, na przykład przyrządy oraz przewody dymowe. Do produkcji używa się najnowocześniejszych technologii i urządzeń (CNC, laser), w wyniku czego powstają produkty wysokiej jakości za cenę przyjazną dla klienta.

Produkty spełniają wszelkie wymagania odnośnie nowoczesnego ogrzewania, nad ich projektami współpracują czołowe czeskie i zagraniczne firmy wzornictwa przemysłowego. Dzięki różnorodnemu wzornictwu nasze piece stają się gustownym elementem jak nowoczesnych gospodarstw domowych, tak domów rekreacyjnych i wnętrz urządzonych w stylu tradycyjnym. Wszystkie nasze piece umożliwiają widok płomieni naturalnego ognia poprzez duże szklane drzwiczki, wnosząc do naszego domu ciepło i miły nastrój. Piece produkujemy w wersji dwu-osłonowej. Osłona zewnętrzna może posiadać warstwę płytek ceramicznych lub masywnych kafli w kilku wariantach kolorystycznych do wyboru, ewentualnie tworzona jest pokrywami z blachy stalowej pokrytymi farbą żaroodporną.

Moc cieplna pieców wynosi od 1,9 kW do 13,7 kW według ich typu. Wysoka wydajność (ponad 80%) zapewnia ekonomiczne ogrzewanie oraz małe zużycie paliwa. Tak wysoka wydajność została zapewniona przede wszystkim dzięki spalaniu trzeciorzędnemu, które staje się standardem wszystkich nowych modeli pieców. W naszej ofercie znajdują się także piece z dopływem powietrza z zewnątrz, czy też z automatyczną regulacją spalania drugorzędnego.

Wyjątkowe miejsce w ofercie przedstawiają piece kominkowe z wymiennikiem do przyłączenia grzejników lub bojlera. Piec taki można podłączyć do istniejącego układu ogrzewania, na przykład wraz z kotłem elektrycznym czy też gazowym, zasadniczo ograniczając w ten sposób wydatki podczas sezonu grzewczego. Wszystkie piece z wymiennikiem mają możliwość demontażu i ponownego montażu wymiennika, zgodnie z Państwa aktualnym zapotrzebowaniem. Dzięki wymiennikowi do grzejników (do bojlera) można dostarczać mniej więcej 47 - 58 % całkowitej mocy cieplnej pieca, w zależności od jego typu. Moc wymiennika pieca kominkowego z wymiennikiem dochodzi do 7,3 kW. Coraz częściej standardem stają się modele przygotowane do montażu pętli chłodzącej, którą można dokupić dodatkowo. Jest to system zabezpieczający przed przegrzaniem w przypadku przerwy w dostawie prądu.

Wszelkie produkty Firmy HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. spełniają wymagania europejskiej normy EN 13 240 lub EN 13 229. Większość z nich spełnia nawet najbardziej rygorystyczną europejską normę dotyczącą emisji według BVG §15A. Jakość pieców kominkowych testowana jest w renomowanych europejskich laboratoriach. Piece te spełniają wszelkie wymagania ekologiczne oraz wszelkie warunki bezpiecznej eksploatacji.